Norway grantsMinisterstwo zdrowiaPowiat koszaliński

Program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim

Aktualności

Dnia 23 lipca 2016 roku zapraszamy na Dni  Bobolic. Podczas Imprezy można będzie zapoznać się z tematyką realizowanego  projektu pn. "Zwalczamy nowotwory - program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim", a także wziąć udział w badaniach ankietowych z zakresu:

- zmian nowotworowych płuc i oskrzeli (w przedziale wiekowym od 35 do 70 lat),

- zmian nowotworowych jelita grubego i odbytu CRC ( po 40 roku życia)

-zmian nowotworowych gruczołu krokowego i  innych nowotworów skojarzonych (w przedziale wiekowym od 35-70 lat)

Ankieta kwalifikuje na bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu nowotworu płuc i oskrzeli oraz na bezpłatne badania laboratoryjne polegające na przeprowadzeniu markerów nowotworowych jelita grubego CEA; CA 19.9 (GI-MA) i markerów nowotworowych gruczołu krokowego PSA Całkowity.

Mieszkańcy powiatu koszalińskiego będą mogli także przebadać się smokolizerem - urządzeniem do badania ilości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dla najmłodszy także nie zabraknie atrakcji.

ZAPRASZAMY!

 

plakat dni bobolic

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż zakończona została weryfikacja złożonych przez Państwa ofert w postępowaniu pn. Wykonanie badań laboratoryjnych na potrzeby realizacji projektu „Zwalczamy nowotwory – program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim”

W niniejszym postępowaniu wpłynęły dwie oferty.

Wykonawcy, od których otrzymano oferty:

1. VITALABO LABORATORIA MEDYCZNE Sp.z o.o., ul. Gen. Józefa Hallera 2E,Bydgoszcz 85-795, na kwotę 64 250 PLN brutto brutto

2. ALAB laboratoria Sp.z o.o. ul. Stępińska 22/30, Warszawa 00-739, na kwotę  81 500 PLN brutto.

Dziękujemy za udział w postępowaniu.

W dniu 10 lipca 2016 roku przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach, odbyła się XVIII Parafiada.Mieszkańcy powiatu koszalińskiego licznie odwiedzali stoisko projektu pn. „Zwalczamy nowotwory - program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim”, by skorzystać z badań ankietowych z zakresu nowotworu jelita grubego i odbytu; gruczołu krokowego, jądra i innych męskich narządów płciowych. Mieszkańcy równie chętnie korzystali z bezpłatnego badania smokolizerem - urządzeniem,  wskazującym zwartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Impreza cieszyła się dużą frekwencją  i zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Parafiady, a także Włodarzom Gminy za możliwość wspólnej realizacji działań projektu, szerzenie profilaktyki nowotworowej.
Zapraszamy ponownie mieszkańców Powiatu Koszalińskiego do wspólnej zabawy, 
wypełniania ankiet i bezpłatnych badań profilaktycznych już 23.07.2016 roku podczas DNI BOBOLIC.

 • IMG_6645
 • IMG_6675
 • IMG_6679
 • IMG_6722
 • IMG_6816

 

Zapraszamy na tegoroczną Parafiadę, która odbędzie się 10 lipca 2016 r. na placu, przy Kościele pod wezwaniem WNMP w Bobolicach. Podczas Parafiady, każdy kto zechce będzie mógł zapoznać się z tematyką realizowanego  projektu pn. "Zwalczamy nowotwory - program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim", a także wziąć udział w badaniach ankietowych pozwalających na bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu nowotworu płuc i oskrzeli, wykonywane przez Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie oraz skorzystać z badań smokolizerem (urządzenie do badania ilości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu).   

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!
plakat parafiada2016

  Powiat Koszaliński –

ul. Racławicka 13, 75-620 Koszalin

 zaprasza do złożenia oferty cenowej dot.
Wykonanie badań laboratoryjnych na potrzeby realizacji projektu
„Zwalczamy nowotwory – program profilaktyki
nowotworowej
w powiecie koszalińskim”.

Kolejna impreza za nami. Tym razem można było nas spotkać na Rodzinnym Festynie Integracyjnym, który odbył się 2 lipca 2016 roku na boisku przy Gimnazjum Gminnym w Manowie. Podczas imprezy można było skorzystać z bezpłatnych badań, konsultacji lekarskiej z zakresu nowotworu płuc i oskrzela nadzorowanych przez Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Prowadzone były także badania ankietowe przez firmę z Krakowa - Pracownia Badań Społecznych SONDA Sp. z o.o. Mieszkańcy powiatu koszalińskiego mieli do wyboru jedną z trzech ankiet z zakresu zmian nowotworowych płuc i oskrzeli,zmian nowotworowych jelita grubego i odbytu CRC oraz zmian nowotworowych gruczołu krokowego i  innych nowotworów skojarzonych. Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach imprezy dla których zostały przygotowane rożnego rodzaju bezpłatne atrakcje.

 

Relacja z impreza w poniższym załączniku.

 • IMG_6268
 • IMG_6273
 • IMG_6321
 • IMG_6373
 • IMG_6380

1 000 bezpłatnych badań!
DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU KOSZALIŃSKIEGO

wypełnij ankietę, oświadczenie i skorzystaj
z badań profilaktycznych z
zakresu nowotworów płuc i oskrzela

W dniu 30 czerwca 2016 roku odbyła się sesja Rady Gminy w Mielnie. Dzięki uprzejmości Tadeusza Jarząbka- Przewodniczącego Rady Gminy swój głos podczas sesji zabrała kierowniczka projektu „Zwalczamy nowotwory-program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim” – Agnieszka Kryczyńska, przedstawiając m.in. projekt wraz z jego założeniami, a jednocześnie zachęcała radnych, mieszkańców oraz ich rodziny do uczestnictwa w nim oraz do korzystania z badań ankietowych z zakresu nowotworu płuc i oskrzela, jelita grubego i odbytu CRC.

Kolejna okazja do skorzystania z bezpłatnych badań z zakresu nowotworu płuc i oskrzela oraz do wypełnienia ankiet już 10 lipca w Bobolicach na placu przy Kościele Parafialnym. ZAPRASZAMY !

 • 20160630_100701
 • 20160630_100719
 • 20160630_100727
 • 20160630_100740
 • 20160630_100804

W dniu 29 czerwca 2016 r. odbyła się XXVI Sesja Rady Miejskiej w Sianowie.
W czasie wystąpienia obywatelskiego swój głos zabrali przedstawiciele biura projektu „Zwalczamy nowotwory-program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim”. Pokrótce została przedstawiona tematyka w/w projektu. Była to też kolejna okazja, aby zachęcić mieszkańców naszego powiatu do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych z zakresu nowotworu płuc i oskrzela, a jednocześnie okazja do przeprowadzenia badań ankietowych.

 

20160629 094140

Szanowni Państwo informujemy, że w dniu 10 czerwca 2016 r. została podpisana umowa, której przedmiotem jest opracowanie formularza ankiet, powielenie ankiet, weryfikacja i przeprowadzenie badań ankietowych wraz z pozyskaniem deklaracji uczestnictwa w badaniach medycznych na potrzeby realizacji projektu pn. „Zwalczamy nowotwory – program profilaktyki nowotworowej w powicie koszalińskim”. Wykonawcą przedmiotu zamówienia została firma z Krakowa - Pracownia Badań Społecznych SONDA Sp. z o.o.

Poradnie lekarzy POZ