25 września 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Koszalinie odbyło się szkolenie pn. "Wsparcie i pomoc psychiczna oraz model pracy z osobami zaburzonymi psychicznie", które zostało przeprowadzone przez Fundację Promocji Zdrowia Psychicznego i Psychoterapii "Drzwi Otwarte" ze Szczecinka.

Szkolenie współfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego; realizacja zadania publicznego z zakresu promocji i ochrony zdrowia.

Szkolenie przeznaczone było dla osób zajmujących się: administracją publiczną, edukacją, kulturą, bezpieczeństwem publicznym, transportem publicznym, pomocą społeczną w zakresie działań sprzyjających postawom zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałającym dyskryminacji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi.

W szkoleniu wzięli udział pracownicy Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu koszalińskiego; Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej; Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Starostwa Powiatowego w Koszalinie.
szkolenie

szkolenie1