Aktualności

Zapytanie ofertowe

Zamówienie publiczne o wartości szacunkowej nieprzekraczającej wyrażonej w złotych równowartości 30.000 euro

W związku z zamiarem zlecenia w trybie art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017 r. poz.1579 z  późn. zm.) oraz zgodnie z Uchwałą nr 12/2015 Zarządu Powiatu w Koszalinie z dnia
27 stycznia 2015 r. w sprawie ustalenia zasad realizacji przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie na rzecz Powiatu Koszalińskiego zamówień wyłączonych z obowiązku stosowania ustawy prawo zamówień publicznych.

 

Powiat Koszaliński, ul. Racławicka 13, 75-620 Koszalin

 

zaprasza do złożenia oferty cenowej dla zamówienia
pn. „ŚWIADCZENIE USŁUGI W ZAKRESIE STWIERDZENIA ZGONU, USTALENIA PRZYCZYNY ZGONU ORAZ WYSTAWIENIA KARTY ZGONU OSOBOM ZMARŁYM NA TERENIE POWIATU KOSZALIŃSKIEGO”

ZAPYTANIE OFERTOWE
WZÓR UMOWY
ZAŁĄCZNIK

zdrowy samorząd logo HCC

Powiat Koszaliński przystąpił do konkursu "Zdrowy Samorząd", organizowany przez redakcję PortalSamorzadowy.pl, portal i magazyn Rynek Zdrowia wraz z wydawcą Grupą PTWP SA.

Wybrane i nagrodzone zostaną jednostki samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób.

 

Zgłosiliśmy 3 ostatnio realizowane przez powiat projekty:

„Zwalczamy nowotwory – program profilaktyki nowotworowej w powiecie koszalińskim”

„Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością"

„WIEM, BADAM SIĘ, ZAPOBIEGAM” – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego

 

TRZYMAJCIE ZA NAS KCIUKI!

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Nasz mammobus będzie na Panie oczekiwał w miejscowości:


Będzino – 23 stycznia 2019 przy Urzędzie Gminy, Będzino 19
Bobolice – 28 lutego 2019 przy Hali Sportowej, ul. Głowackiego 7b-c

 

mammmo

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie były leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Anna Niemirska, Specjalista ds. Marketingu i PR

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a,  81-454 Gdynia

m: 607 931 133 e: anna.niemirska@luxmed.pl

migajmy razem winieta

Powiat Koszaliński przyłącza się do rozpropagowania inicjatywy dot. rozpowszechniania wiedzy związanej ze znajomością języka migowego.

migajmy razem

https://pacjentwbadaniach.pl/

Strona internetowa pacjentwbadaniach.pl powstała dzięki współpracy organizacji pozarządowych, sektora nauki, administracji publicznej oraz branży biotechnologicznej i farmaceutycznej. Pacjenci, lekarze oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony zdrowia znajdą tam szczegółowe informacje na temat standardów, procedur i wymagań dotyczących procesu przystępowania do badań klinicznych, zaprezentowane w przystępny sposób.

 

pacjent

artykuł ze stron:

http://www.rynekzdrowia.pl/polityka-zdrowotna/mz-rusza-kampania-informacyjna-pacjent-w-badaniach-klinicznych,189456,14.html

https://pacjentwbadaniach.pl/

Znalezione obrazy dla zapytania spirometria
Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie, będąc realizatorem "Zadań promocji zdrowia w zakresie chorób układu oddechowego, w tym chorób odtytoniowych" organizuje dla Państwa "Białą Sobotę".

17.11.2018 r. w godzinach 9.00 - 12.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wykonania bezpłatnych badań spirometrycznych.

W ramach "Białej Soboty" istnieje możliwość przeprowadzenia badania smokolizerem, jak również skorzystania z bezpłatnej konsultacji lekarza specjalisty w zakresie pulmonologii.

Statystyki wskazują, że na POChP zachoruje co 10 osoba, która ukończyła 40 rok życia. Obecnie liczbę chorych na POChP na świecie szacuje się na 210 mln, a wielu ekspertów uważa, że może być ich nawet 600 mln, natomiast w Polsce choruje 2,5 mln osób. Z badań wynika jednak, że nawet 80% z nich może nie być tego świadomych i nie mają poczucia potrzeby leczenia.

Serdecznie zapraszamy 17 listopada 2018 r. w godz. 9.00 - 12.00 na spotkanie w Koszalinie, ul. Niepodległości 44-48, wejście "B"

źródło: Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie
https://www.infomedic.pl/index.php/artykul?id=1538

 W związku z realizacją zadań promocji zdrowia w zakresie chorób układu oddechowego, w tym chorób odtytoniowych - Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie, jest organizatorem „BIAŁEJ SOBOTY”.

22.09.2018 r. w godzinach 9.00 - 12.00 zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania BEZPŁATNYCH BADAŃ SPIROMETRYCZNYCH.

W ramach „Białej Soboty” istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji u lekarza specjalisty w zakresie pulmonologii.

Statystyki wskazują, że na POChP zachoruje co 10 osoba, która ukończyła 40 rok życia. Obecnieliczbę chorych na POChP na świecie szacuje się na 210 mln, ale wielu ekspertów uważa, że może byćich nawet 600 mln, natomiast w Polsce choruje 2,5 mln osób. Z badań wynika jednak, że nawet80 % z nich może nie być tego świadomych i nie mają poczucia potrzeby leczenia.

spirometria

22 września 2018 r. w godz. 9.00 - 12.00

SPOTKAJMY SIĘ w Koszalinie, ul. Niepodległości 44-48, wejście „B”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

„Zadanie sfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

artykuł ze strony: http://ekoszalin.pl/impreza/10272-Koszalin-W-sobote-bezplatne-badania-spirometryczne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Październik, co roku, uznany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. To najczęściej diagnozowany nowotwór u Kobiet, który stanowi około 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe wśród Polek.

Obniżeniu wskaźnika umieralności oraz podniesieniu poziomu wiedzy Kobiet na temat profilaktyki raka piersi ma służyć wieloletni Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowany przez Ministerstwo Zdrowia. Niestety na badania w ramach programu zgłasza się co roku niespełna połowa uprawnionych Polek w wieku od 50 do 69 lat. To wiek, w którym są one najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. W państwach wysoko rozwiniętych w badania mammograficznych uczestniczy regularnie ponad 70 % uprawnionych Pań.

Bądź kobietą świadomą. Zbadaj się i zyskaj spokój!

Zachęcamy wszystkie Panie do systematycznych badań. Mammografia pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych  w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania. Trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Mobilna pracownia mammograficzna (mammobus) będzie stacjonowała w miejscowości:  

Manowo – 18 października 2018 przy Gimnazjum, Manowo 37A
Sianów – 19 października 2018 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Dworcowa 26a
Koszalin – 19 października 2018 przy Galerii EMKA, ul. Jana Pawła II 30

Mścice – 19 października 2018 przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mścicach
Mielno – 20 października 2018 na deptaku przy fontannie, ul. Kościuszki
Tymień – 22 października 2018 przy Zespole Szkół, Tymień 49

Biesiekierz – 22 października 2018 przy Centrum Zdrowia i Opieki Społecznej, Biesiekierz 13

mammografia  mammografia2

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do piątku oraz wybrane soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

Pozdrawiam,

Anna Niemirska

Specjalista ds. Marketingu i PR

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a,  81-454 Gdynia

m: 607 931 133 e: anna.niemirska@luxmed.pl

 

mammografia 3

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna  połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość.  Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania.

 

Zbadaj się i zyskaj spokój!

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

 

Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
  • lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości:  

Koszalin – 10 września 2018 przy Galerii EMKA, ul. Jana Pawła II 30

 

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

 

mammografia 2  mammografia

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

POZ

Apteki