Aktualności

LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez NFZ, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.
Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

 

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

 

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie do dyspozycji Pań w miejscowości:

Koszalin – 2 lipca 2020 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Galerii EMKA, ul. Jana Pawła II 30

Sianów – 2 lipca 2020 w godzinach od 8.30 do 11.30 Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Dworcowa 26a

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

 koszalin mammo  Sianów mammo

sanepid info

lekarzDOSTĘPNOŚĆ PLACÓWEK PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ 

Trwa nabór wniosków o granty w ramach naboru pn. „Dostępność Plus dla zdrowia”.


Projekty mogą składać placówki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) będące świadczeniodawcami udzielającymi świadczeń gwarantowanych w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna, co najmniej w zakresach:
- świadczenia lekarza POZ,
- świadczenia pielęgniarki POZ,
- świadczenia położnej POZ.


Realizowane projektu muszą dotyczyć 4 kategorii dostępności - architektonicznej, cyfrowej, komunikacyjnej oraz organizacyjnej.
Wnioski o dofinansowanie można składać w ramach naboru ciągłego, do 1 grudnia 2021 r. lub wcześniejszego wyczerpania alokacji.
Organizatorem naboru jest Ministerstwo Zdrowia (MZ).
Nabór wniosków odbywa się w ramach projektu pozakonkursowego pn. Dostępność Plus dla zdrowia (POWR.05.02.00-00-0044/18),

Działanie 5.2 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.


Więcej informacji na stronie: https://granty.pl/412182

plakat wznowienie

 

CSIOZ

Jak można zgłosić podmiot, aby rozpocząć korzystanie z Platformy Teleporad?:
Pierwszy krok  to wysłanie do CSIOZ zgłoszenia podmiotu, w którym zawarte są podstawowe informacje o podmiocie (REGON, nazwa) oraz wykaz pracowników medycznych (lekarzy oraz pielęgniarki), którzy są zgłoszeni do świadczenia teleporady w narzędziu CSIOZ. Link do formularza gdzie należy wysłać zgłoszenie: https://zgloszenia-teleporada.ezdrowie.gov.pl/

Na podstawie przekazanych danych CSIOZ realizuje poniższe zadania:
CSIOZ zakłada konta dla pracowników medycznych na Platformie Teleporad
Pracownik medyczny na konto e-mail (wskazane we wniosku) otrzyma wiadomość zatytułowaną “Konto na platformie Teleporada MZ/CSIOZ zostało utworzone”. Ta wiadomość zawiera dane do logowania do Portalu Lekarza.

Logowanie i udzielanie świadczeń Teleporad odbywa się pod adresem: https://lekarz.teleporada.ezdrowie.gov.pl/ - przeglądarka Chrome i w trybie incognito CSIOZ przekazuje do Narodowego Funduszu Zdrowia zgłoszenie podmiotu z prośbą o wpisanie na wykaz Dyrektora Oddziału NFZ oraz Wojewody, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych

Już w chwili założenia kont w Platformie Teleporad lekarze i pielęgniarki mogą udzielać teleporady.

Za teleporady udzielone po tym jak podmiot zostanie wpisany na wykaz Dyrektora OW NFZ oraz Wojewody, NFZ wypłaci środki zgodnie z zarządzeniem nr 32/2020/DSOZ oraz jego późniejszymi zmianami.

Platforma Teleporad działa centralnie, tj. każdy pacjent, który podejrzewa obecność koronawirusa COVID-19 może się zarejestrować poprzez dedykowany formularz, a następnie lekarze lub pielęgniarki, którzy są zalogowaniu do Platformy (w dogodnych dla siebie godzinach) podejmują pierwszego pacjenta z listy/kolejki oczekujących (nie ma tu przypisania do konkretnego podmiotu czy lekarza).

Instrukcja dostępna jest w postaci filmiku https://youtu.be/pHD8z8X2aBc

W przypadku pytań lub jeśli potrzebne będą dodatkowe informacje to zachęcam do kontaktu z nami pod adresem teleporady@csioz.gov.pl

 

ZAŁĄCZNIKI:

30 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Świadomości o Kleszczowym Zapaleniu Mózgu.

 

kleszcz

 

Polecamy pakiet edukacyjny i zawarte w nim informacje: https://www.ekokalendarz.pl/dzien-swiadomosci-o-kleszczowym-zapaleniu-mozgu-pakiet-edukacyjny/

Przypominamy Państwu obowiązujące zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się.

Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Prosimy Państwa o nie narażanie siebie i innych na zakażenie koronawirusem!

plakat1

 

plakat2

 

Informacje ze strony:https://www.gov.pl/web/zdrowie/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

 

 

apteka

Kierownik Apteki Ku Zdrowiu (Agnieszka Chrostowska) z siedzibą
w Polanowie ul. Koszalińska 1a, informuje:

 

W związku z brakami kadrowymi spowodowanymi obecnym stanem epidemiologicznym w Polsce informuję,
że z dniem 26.03.2020 roku godziny czynności Apteki Ku Zdrowiu ulegają skróceniu o dwie godziny dziennie
(od poniedziałku do piątku).

Apteka będzie czynna:
poniedziałek -piątek w godzinach 8:00-16:00
a w soboty bez zmian tj. w godzinach 8:00-14:00

 

ANULOWANE

 

Kalendarz

Lipiec 2020
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

POZ

Apteki